logo

 

Jedną z najlepszych (moich zdaniem) możliwości na uczenie się języka angielskiego jest dobra atmosfera i stan relaksu. Gdy jesteśmy wypoczęci możemy więcej i mamy bardziej chłonny umysł.

Jeśli jesteście ciekawi jak można to osiągnąć zapraszam do czytania dalej!

 

Podczas poszukiwań Internetowych i rozmów z ludźmi doszłam do Lyrics Training. Ze strony możemy przeczytać, że:

 

"LyricsTraining is the new way to learn English and other languages through music and the lyrics of your favourite songs"

 

Z początku mogłoby się wydawać, że to typowe karaoke, ale już po chwili widać różnice. Strona pomaga uczącym się języka angielskiego (choć nie tylko). Za jej pomocą możemy słuchać i patrzeć na tekst piosenki, ale także należy wpisywać wybrane słowa czy frazy w czasie trwania piosenki. Mamy do wyboru kilka opcji.

 

 

 

Polecam zacząć zabawę od 'beginner' i powoli wgłębiać się dalej. Należy pamiętać, że liczy się też 

czas i zdobyte punkty. Swoje wyniki można zapisywać, gdy utworzymy konto. Bez niego też jednak można grać.

 

Mamy możliwości wyszukiwać piosenki po gatunkach a także językach. Patrząc na język angielski do wyboru mamy chociażby angielski brytyjski, amerykański, australijski. Do każdej rozgrywki możemy dostać bonusy w postaci punktów.

 

Poniżej przykład z piosenki Nickelback 'How you remind me' W pola oznaczone kropami musimy wpisać w odpowiednim czasie poprawne wyrazy/wyraz. Gra kończy się jeśli zabraknie nam czasu lub piosenka dobiegnie końca.

 

 

 

 

Ciekawe czy taka forma nauki przypadnie Wam do gustu?