logo

 

Gdy uczyłam się angielskiego nie przepadałam za korzytsaniem ze słowników. Były grube i drogie. Nie umiałam szybko znaleźć potrzbenego słowa, myliły mi się litery. Wszystko sprawiało, że nie za chętnie sięgałam po słownik. Nie pamiętałam żeby w księgarniach były takie kolorowe, z obrazkami dla dzieci czy młodzieży. Wtedy ich cena byłaby zapewnie dosyć wysoka. Dzis możliwości jest bardzo wiele. Zamiast tradycyjnego, kartkowego słownika polecam zobaczyć wersję karcianą!

 

 

Zamówiłam wersje na kartach z pewnej księgarni internetowej. Pisałam kiedys wcześniej o wersji dużek, na tablicach ok 30 cm (tutaj  ) Dziś przedstawię Wam wersję na kartach 11 na 17 cm. Karty zapakowane sa w sztywne, tekturowe pudełko. Nie ma do nich dołączonych specjanych intrukacji, na odwrocie pudełka mamy opis tematów. Na jednej ze stron karty jest dany temat: np alfabet a na drugiej słowa z obrazkami i zdaniami dla przykladu. 

 

Biorąc pod uwage kartę nr 01 The alphabet mamy alfabet oraz wyraz 'actor' Zestaw obejmuje 48 ponumerowanych kart za pomoca krótych można w łatwy sposó przeprowadzać rozgrzewki językowe dla dzieci.

 karty2

Oto kilka propozycji:

- kalambury z części zapisanych słówek

- wyciąganie potasowanych kart, potem kilka chwil na pomyślenie co może pasowac do naje kategorii i wymienianie wyrazów

- ze straszymi dziecmi- wypisywanie jak największej ilości wyrazów pasujących do danej kategorii

- przygotowanie kart do bingo z kart edukacyjnych

 

A jakie sa Wasze pomysły?

 

 /grafiki pochodzą z http://www.tadzimir.pl/product_info.php?products_id=8292/