logo

 

Jeśli zastanawiacie się czasem jak można zająć czas uczniom, którzy są fast finishers i radzą sobie całkiem nieźle z materiałem programowym mam przygotowaną krótką podpowiedź. Zapraszam do czytania dalej!

 

Z doświadczenia szkolnego wiem, że trudniej pracuje się z większa grupą dzieci szczególnie jeśli różnica wieku między nimi to nawet rok czasu. Jeśli nie możemy korzystać z pomocy nauczyciela wspomagającego to na naszych barkach pozostaje takie opracowanie lekcji aby udało zrealizować się (w większości ) założone cele oraz zachęcić uczniów do dalszej nauki.

 

 

 

Czasami można zastanowić się co w wypadku uczniów, którzy szybko radzą sobie z przygotowanymi ćwiczeniami i czują lekki ich niedosyt? Z pomocą może przyjść bardzo wiele dodatkowych zabaw czy kart pracy. Dziś chciałabym przedstawić serię Kapitan Nauka. Seria składa się z pomocy dydaktycznych dla różnych grup wiekowych oraz z kategorii takich jak gry, puzzle, edukacja i rozwój. Moja uwagę zwróciła sekcja j. angielskiego oczywiście. 

 

Dziś jeden przykład z kategorii wiekowej od 6-9 lat. Są to podłużne karty wydane na kolorowym sztywniejszym kartonie złączone jednym brzegiem za pomocą klipsa. Karty wypełniają pytania i zagadki i można je łatwo przesuwać na dalsze strony. Na każdej karcie mamy ponumerowane po 2 zagadki a po drugiej stronie odpowiedzi. W zestawie tym znajdują się 104 zagadki z krótką instrukcja gry.Cena zestawu to prawie 20zł, ale można tez kupić go w promocji cenowej. 

 

Oto jeszcze kilka innych pozycji z tego wydawnictwa:

 

 

Z całą pewnością karty takie można wykorzystać w pracy z fast finishers. Zestaw kart można udostępnić dla 2 osób albo też skopiować kilka stron z zagadkami lub tez wykorzystać jako element rozgrzewki językowej na początku  lekcji.

 

A jakie Wy wykorzystujecie materiały dla fast finishers? Podzielcie się swoimi pomysłami.

 

Pozdrawiam!

 

 

*Nie jest to wpis sponsorowany. Wszystkie materiały zakupiłam sama a ich ocena to moje własne zdanie.