logo

 

O tym, że aplikacje są ciekawa formą związana z nauka nie trzeba nikogo przekonywać. Dla dorosłych wybór jest ogromny i mozna zdecydować i wypróbwać wiele możliwości. Czasem aż dziwię się, że tyle jest dostępnych możliwości! Nik tylko wybierac i próbować. A co z dziećmi? Czy sa jakieś ciekawe i bezpieczne aplikacje? Jedną chciałabym Wam krótko przedstawić.

 

 

Jak to się zaczęło?

 

W zeszłym roku gdy byłam na szkoleniu do moich rąk trafiłą nowa pozycja wydawnictwa MacMillam. Okładka bardzo mi sie spodobała bo była kolorowa a sama książka na spirali co ułątwiało przewracanie kartek. Obrazki kolorowe i ciekawi bohaterowie. Trzeba było to przetestować ze znajomymi dziecmi! A jakże!

 

W czasie testowania zobaczyłam na końcu książki ułożona ulotkę o tym, że mozna też pobrać aplikację do każdego modułu książki. I tak się zaczęło. Pomyślałam, że jeśli miałabym polecic komuś aplikacje to musiałabym ją przetestowac sama żeby coś o niej więcej wiedzieć. I musze Wam powiedzieć, że testowanie było bardzo przyjemne. Apliakcja ściąga sie szybko i jesy bezpłatna. Uruchamia się tez szybko i dostępne mamy opcje główne.

 

bebop 1

 

bebop2

bebop3

 

Do wyboru flashcardy z podziałem na kategorie. Do tego jeszcze storysongs do książki i to co dzieci lubia najbardziej czyli gry! Można wybrać memory, dopasowanie, łączeni na czas a wszystko to słuchając wyrazów z danej kategorii po angielsku. Każda następna gra jest odblokowana gdy przejdzie się poprzednią rozgrywkę. Element motywacji idealny.

Muszę się przyznać, że sama przeszłam na początku te gry żeby wiedziec jaki zakres słownictwa jest w danym module i jak dla przedszkolaka to zostały wybrane dobre słowa. Książka ma 3 poziomy. Miałam zielony czyli pierwszy.

 

Polecam Wam sprawdzić jak Wasze dzieci lub milusińscy którzy znacie zareagują na tę aplikację. Obstawiam, że 10 minut gry nie wystarczy!

 

Jeśli jesteście zainteresowani to link bezpośredni: http://www.macmillaneducationapps.com/bebop/

 

/wszystkei frafiki pochodzą ze strony http://www.macmillaneducationapps.com/bebop/features/#!prettyPhoto/