logo

 

Dzisiaj chciałabym napisać o zaletach kilku książeczek dla dzieci w zabawie z językiem angielskim. Na rynku dostępnych jest wiele pozycji i zapewne wiele znajduje się jeszcze w przygotowaniu. Moim zdaniem ważne jest aby takie książeczki dla dzieci były przedstawione graficznie w sposób ciekawy dla dzieci. Do tego w zależności od kategorii wiekowej zawartość merytoryczna też musi być dopasowana do wieku dzieci. Plusem jest też twarda oprawa i dobra jakość papieru. 

 

 

 

Wiele z tych określeń spełnia seria Angielski z obrazkami- Owieczka Zizi. Dalej mamy kilka do wyboru: Zizi w ZOO, na wsi, na wakacjach, w mieście czy też Zizi i różne zawody. Książeczki zawieraja rymowany teskt, kolorowe obrazki a do tego słówka w języku angielskim i polskie odpowiedniki. Na końcu jest tez strona z jakby słowniczkiem obrazkowym/ kolorowanką -czy jakimś zadaniem do wykonania. 

 

 

 

Seria ta nie jest szczególnie droga. Można kupić ją na wyprzedażach w księgarniach internetowych lub w cenie regularnej ok 10-12 zł. Z całą pewnością dzieciom spodobają się kolorowe rysunki i zabawne rymowanki. Mam kilka  książeczek z serii sprawdzają się dobrze. Z jednej z nich znalazłam jakieś zawirowania z jednym ze słówek, ale być może tak jest tylko w jednej z serii a nie we wszystkich. Biorąc pod uwagę jakość do ceny mogę polecić książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym lub początkowych klas szkoły podstawowej.

 

Grafiki pochodzą ze strony calydlamamy.pl